Skip Navigation

Chargers Athletics

Chantilly High School

.

Chargers Athletics

Chantilly High School

Chargers Athletics

Chantilly High School

Game Summaries & Headlines.

Game Summary

3 years ago

Varsity Swim & Dive vs. Centreville HS - Boys

Game Date
Dec 2, 2016
Score
CHARGERS: 196.5
CENTREVILLE HS - BOYS: 117.5

200 Medley Relay:                                                                               100 Freestyle

Girls:                                                                                                      Girls:

1st -Mozeleski, M. Kominski, Rowson                                                   1st – Madison Kim

3rd – J. Young, Kiefaber, C. Chae, Radcliffe                                          2nd – Lauren Young

Boys:                                                                                                      Boys:

2nd – Stewart, Alhasani, Silva, Bucko                                                    3rd – Stephen Yoon

3rd – David Mun, Rothleder, Davis

                                                                                                                500 Freestyle

200 Freestyle                                                                                          Girls:

Girls:                                                                                                         1st – Jacquee Clabeaux

1st – Lea Gwennap                                                                                   3rd – Julia Young

2nd – Kate Croxton                                                                                    Boys:

Boys:                                                                                                         1st – Matthew Stewart

2nd – Marcelo Coray                                                                                  3rd – Jose Secada

3rd – Matthew Creeks

                                                                                                                   200 Freestyle Relay

200 IM                                                                                                        Girls:

Girls:                                                                                                      1st – Gwennap, L. Young, Kim, Clabeaux

1st – Elise Mozeleski                                                                              3rd – Croxton, Rowson, Kiefaber, Chae

Boys:                                                                                                           Boys:

1st – Fletcher Madsen                                                                                1st – Madsen, Alarcon, Coray, Creeks

2nd – Matthew Stewart                                                                                3rd – Alhasani, White, Davis, T. Petty

3rd – Aaron Mun

                                                                                                                     100 Backstroke

50 Freestyle                                                                                                  Girls:

Girls:                                                                                                              1st – Lea Gwennap

1st – Lauren Young                                                                                        2nd – Elise Mozeleski

2nd – Madison Kim                                                                                         Boys:

Boys:                                                                                                              1st – Andres Alarcon

3rd – Steven Bucko                                                                                         2nd – Steven Bucko

                                                                                                                         3rd – Justin Brady

100 Butterfly

Girls:                                                                                                                100 Breaststroke

1st – Jacquee Clabeaux                                                                                   Girls:

3rd – Emma Rowson                                                                                        1st – Rylie Kiefaber

Boys:                                                                                                                 3rd – Mary Kominski

1st – Andres Alarcon                                                                                        Boys:

3rd – Marcelo Coray                                                                                         2nd – Matthew Creeks

                                                                                                                         3rd – Haitham Sakallah

Diving:

Girls:                                                                                                                400 Freestyle Relay

1st – Kendal Pettis                                                                                            Girls:

2nd – Ashlynn Marlin                                                                             1st – Gwennap, L. Young, Kim, Clabeaux

3rd – Mary-Jean Rowson                                                                      2nd – Mozeleski, Hackett, Croxton, Young

Boys:                                                                                                     3rd – Marlin, Sia, H. Chae, Brunner

1st – Brett Palo                                                                                                   Boys:

2nd – Cole Grudi                                                                                     1st – F. Madsen, Alarcon, Coray, Creeks

3rd – Hugh Gannon                                                                                 2nd – Stewart, Yoon, Silva, Brady

                                                                                                                 3rd – Dasher, David, Davis, C. Madsen

High School Season Best Times:

50 Freestyle: Steven Bucko, Harrison White, Nico Silva, Alexander Davis, Lauren Young, Madison Kim, Tara Hackett, Katya Orlov

100 Butterfly: Matthew Dasher, Eli Rothleder, Carissa Chae

100 Freestyle: Harrison White, TJ Petty, Madison Kim, Katya Orlov

100 Backstroke: Steven Bucko, Justin Brady, Jade Howard, Sarah Hargett

100 Breaststroke: Haitham Sakallah, Ryan Bracewell, Aaron Mun, Rylie Kiefaber, Mary Kominski, Julia Brunner, Haley Chae

 

Regions Cuts

Girls 200 Medley Relay

Boys 400 Freestyle Relay

Boys 200 Freestyle Relay

Marcelo Coray – 200 Freestyle

Fletcher Madsen – 200 IM

Matthew Stewart – 200 IM

Lauren Young – 50 Freestyle

Madison Kim – 50 Freestyle

Madison Kim – 100 Freestyle

Jacquee Clabeaux – 100 Butterfly

Elise Mozeleski – 100 Backstroke

 

State Cuts

Girls 400 Freestyle Relay

Girls 200 Freestyle Relay

Lea Gwennap – 200 Freestyle

Lea Gwennap – 100 Backstroke

Andres Alarcon – 100 Butterfly


https://chantillysports.org
Advertisement Advertisement